Wypełnienia estetyczne – nowa jakość dbania o uśmiech

Stomatologia

|

10 stycznia, 2024

Słysząc słowo „plomba” na myśl od razu nasuwają się nieatrakcyjne obrazki tradycyjnych, ciemnych uzupełnień amalgamatowych. Na szczęście to już przeszłość! Nowoczesna stomatologia opracowała rozwiązanie, które pozwolą kompleksowo odtworzyć odcień, kształt i funkcję zębów. Mowa tu o innowacyjnych wypełnieniach kompozytowych, które gwarantują niezrównaną skuteczność i trwałość przy jednoczesnym zapewnieniu wyjątkowych aspektów estetycznych. Warto poznać je bliżej – wypełnienia stomatologiczne należą do jednych z najczęstszych procedur dentystycznych.

Co stoi za sukcesem wypełnień estetycznych?

Przede wszystkim, wypełnienia estetyczne rozwiązują wszystkie mankamenty dotychczasowych technik zabezpieczania uzębienia przed rozwojem próchnicy. Uzupełnienia estetyczne wyróżnia zastosowanie materiału kompozytowego, którego skład opiera się na specjalistycznej żywicy zawieszonej w kompatybilnym wypełniaczu. Ten plastyczny preparat ma zdolność doskonałego łączenia się z powierzchnią zęba, przez co tworzy na jego powierzchni szczelną, a równocześnie wytrzymałą i trwałą barierę ochronną. Uzupełnienia tego typu zachowują swoją pełną funkcję przez wiele lat. Sprawia to, że ten najwyższej klasy materiał jest niezastąpiony w efektywnej profilaktyce rozwoju próchnicy.

Jednak na tym nie kończą się zalety wypełnień estetycznych. Jak sama nazwa wskazuje – zostały opracowane z myślą o aspekcie wizualnym uzyskiwanych rezultatów. Charakterystyka techniczna materiału kompozytowego pozwoliła na osiągnięcie efektów niemożliwych do odróżnienia z naturalnym kolorem i fakturą szkliwa. Ogromna ilość dostępnych odcieni wypełnienia daje możliwość pełnej personalizacji zabiegu. Dzięki temu idealnie dopasowane wypełnienie stomatologiczne stało się rzeczywistością. Co więcej, współczynnik załamania światła preparatu odpowiada wartościom naturalnego szkliwa, co stanowi dodatkowy element „maskowania” obecności kompozytu na jego powierzchni. Nie można pominąć faktu, że wypełnienia estetyczne nie ulegają także przebarwieniom.

Profesjonalny materiał kompozytowy w rękach specjalisty daje ogromne możliwości. Od subtelnego wypełniania niewielkich ubytków szkliwa, aż po odbudowę pierwotnego kształtu zębów zaburzonego w wyniku ukruszeń lub starć. Innowacyjne wypełnienia estetyczne to stuprocentowo bezpieczne rozwiązanie, które umożliwia skuteczne zatroszczenie się o zdrowie i piękny wygląd zębów.

X

Zapisz się na wizytę