Badania laboratoryjne w Warszawie

W życiu codziennym spotykamy się z wieloma bakteriami, grzybami i drobnoustrojami, które mogą wpływać na nasze zdrowie, poza tym w naszym organizmie mamy również zmiany oraz odchyły od normy, które pojawiają się ze względu na genetykę, bądź zwiększoną skłonność do zachorowania. W wielu przypadkach jesteśmy w stanie zareagować na rozwój choroby bądź zapobiec zachorowaniu, dlatego tak ważne jest, by wykonywać badania regularnie.

 

 

Dlaczego warto robić badania?

Profilaktyka zdrowotna to bardzo szeroki temat, jednak nie należy się go obawiać. Wczesne wykrywanie chorób daje możliwość podjęcia szybkiego i skutecznego leczenia. Wśród wielu możliwości sprawdzenia swojego zdrowia możemy zgłębić naprawdę ważne aspekty naszego złego samopoczucia i jego przyczyn. Robiąc regularne badania możemy uniknąć wielu chorób oraz powikłań, gdyż badania dają nam szanse, na odpowiednio szybką reakcję przy pogorszeniu stanu zdrowia. Przy regularnym badaniu swojego organizmu możemy obserwować zmiany i niepokojące objawy, lub utwierdzić się w poczuciu, że jesteśmy w pełni zdrowi.

 

 

Rodzaje badań laboratoryjnych

Wśród badań laboratoryjnych możemy wyróżnić dwa główne, najczęściej wykonywane. Są nimi badania krwi oraz moczu. Jednak nie tylko te badania laboratoryjne możemy wykonać korzystając z usług naszej kliniki. Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy pakiety badań podstawowych, rozszerzonych oraz dotyczących konkretnych stanów chorobowych i wiele innych. Korzystając z zaproponowanych pakietów nie musisz się martwić o to, jakie badania powinieneś wybrać, gdyż korzystając z naszego doświadczenia i wiedzy medycznej skonstruowaliśmy je pod konkretne potrzeby. Dzięki nim, każdy pacjent może w szybki i łatwy sposób wykonać gruntowny przegląd stanu zdrowia. Badania laboratoryjne możemy podzielić na profilaktyczne, cykliczne oraz te, które mają na celu zidentyfikowanie jednostki chorobowej. W naszej ofercie znajdują się: TSH, glukoza, morfologia, magnez, białka całkowite, lipidogram, mocz – badania ogólne, CRP, OB, mocznik, kreatynina, próby wątrobowe, progesteron, cytologia oraz wiele innych badań.

 

 

Jak przygotować się do badań?

Przy większości badań laboratoryjnych musisz być na czczo, gdyż zjedzenie bądź wypicie czegoś przed badaniem może skutkować złymi, przekłamanymi wynikami badań. Przed badaniem należy się wyspać oraz nie uprawiać znacznej aktywności fizycznej. Warto wszystkie wątpliwości skonsultować ze specjalistą, dlatego jeśli z jakiegoś względu nie mogłeś być na czczo poinformuj o tym specjalistę, który będzie pobierał Ci krew. Przy badaniu moczu najlepiej jest pobrać go od razu po przebudzeniu rano, a przed badaniem należy stosować umiarkowaną dietę oraz unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Przed pobraniem moczu należy zadbać o higienę, by ograniczyć przedostanie się zabrudzeń do pojemnika z moczem. By upewnić się w kwestii przygotowania do badań laboratoryjnych warto zapytać o nasze wątpliwości specjalistów, którzy z pewnością odpowiedzą na wszelkie pytania.

 

 

Gdzie zrobić badania laboratoryjne?

Badania laboratoryjne w Warszawie możesz wykonać w jednej z dwóch naszych placówek: na warszawskiej Pradze – ul. Białostocka 7 oraz na Żoliborzu – ul. Potocka 14. By umówić się na badania warto skontaktować się z naszymi placówkami lub umówić wizytę przez naszą stronę internetową. Badania i opiekę medyczną w ramach programu Pakiety Profilaktyka 360 prowadzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin medycyny, którzy w oparciu o wieloletnie doświadczenie, nowoczesne metody diagnostyczne i kompleksowe analizy laboratoryjne, udzielają pacjentom indywidualnie dobrane zalecenia zdrowotne. Zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką na Pradze oraz na Żoliborzu w Warszawie.

X

Zapisz się na wizytę