Przezroczysty aparat nakładkowy – dyskretny sposób na proste zęby

Stomatologia

|

8 grudnia, 2022

Zaburzenia we wzajemnym położeniu zębów to niejedynie problem stomatologiczny. W dużej części przekładają się na rozwój kompleksów i znaczne obniżenie własnej samooceny. Na szczęście, nowoczesna stomatologia oferuje wiele możliwości uporania się z tą przykrą dolegliwością. Myśląc o procesie prostowania zębów, na myśl przychodzi tradycyjny aparat złożony z wielu „zamków” przyklejanych na powierzchni uzębienia. A co, jeśli potrzebne jest subtelniejsze i wygodniejsze rozwiązanie?

Czym są przezroczyste aparaty ortodontyczne?

Nakładka sama w sobie wykonana jest ze specjalistycznego sylikonu, który jest dedykowany użytkowi w ustach Pacjenta. Materiał jest certyfikowany i posiada bogatą dokumentację potwierdzającą brak toksyczności. Jednak zanim pierwszy raz założymy swój przezroczysty aparat nakładkowy, należy wykonać dokładne skany 3D. Komputerowe obrazowanie uzębienia pozwala na ocenę stopnia zaawansowania wady zgryzu. Stanowi on kryterium kwalifikujące do podjęcia tej formy leczenia. Ten typ terapii jest możliwy do zastosowania jedynie przy mało- lub średniozaawansowanych problemach zgryzowo-zębowych. Zastosowanie technologii 3D pozwala na całkowitą personalizację wykonanych nakładek oraz gwarantuje wygodę i bezpieczeństwo ich stosowania. W kolejnym etapie ustalany jest indywidualny schemat leczenia, który obejmuje m.in. terminy wizyt kontrolnych i przewidywany czas między zmianą na nową nakładkę. Jedynym zadaniem Pacjenta jest codzienne nakładanie otrzymanego przezroczystego aparatu ortodontycznego.

Efekty i zalety nakładkowego prostowania zębów

Metoda działania nakładkowego aparatu opiera się na wywieraniu stałego nacisku na zęby. Regularne i kontrolowane przykładanie takiej siły przekłada się na przesunięcie zębów w sposób zaprojektowany podczas tworzenia indywidualnej nakładki terapeutycznej. Podczas całego procesu leczenia, stomatolog obserwuje potrzebę oddziaływania na każdy ząb z osobna, w celu uzyskania najlepszych rezultatów. Dzięki małej inwazyjności tej metody, nie ma ryzyka wystąpienia przebarwień szkliwa (które zdarzają się po leczeniu tradycyjnym aparatem stomatologicznym) oraz nie występuje problem utrudnionego przepływu śliny w jamie ustnej. Swoboda w dostępie śliny do zębów, warunkuje ich naturalny proces oczyszczania oraz zabezpieczenie przed namnażaniem się patologicznej płytki bakteryjnej. Dodatkowo, podczas terapii z wykorzystaniem nakładki prostującej zęby nie należy obawiać się podrażnienia dziąseł, policzków lub warg. Wszystko dzięki gładkości wykorzystywanego sylikonu.

Jeśli szukasz dyskretnej metody na uporanie się z wadą zgryzu skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Zapisz się na konsultację kwalifikacyjną i odkryj, co możesz zrobić dla pięknego uśmiechu.

X

Zapisz się na wizytę