Diety cud mogą ci zaszkodzić! Odchudzaj się z głową
21 maja 2015Podczas ciąży twoja skóra uległa pogorszeniu, ale nic z tym nie robisz, ponieważ nie chcesz zaszkodzić dziecku? Zmiany dermatologiczne są normlane w tym okresie, ale to nie znaczy, że trzeba się na nie godzić.
Leczenie skóry – czekać na rozwiązanie?
Moje pacjentki często skarżą się na pogorszenie się stanu cery podczas ciąży. Zazwyczaj nic z tym nie robią – boją się, że ewentualne kosmetyki i leki zaszkodzą dziecku. Wyprowadzam je wówczas z błędu – nie wszystko jest możliwe w takim samym stopniu jak przed i po ciąży, ale generalnie można temu zaradzić.
Które zabiegi są polecane przyszłym mamom?
Kobietom w ciąży zalecam różnego rodzaju delikatne masaże nierozgrzewające – usuwają zmęczenie, obrzęki, sztywność mięśni i stawów. Bardzo dobrze działają maseczki zawierające preparaty ziołowe. Polecam również aromaterapię, endermologię, odżywające maski błotne, a także zabiegi dotleniające.
Które zabiegi mogą zaszkodzić przyszłej mamie?
Nie wszystkie działania są dozwolone, dlatego tak ważna jest odpowiednia komunikacja z lekarzem. Do niektórych mocnych peelingów używa się retinolu. Należy unikać tak dogłębnego leczenia. Poczekać należy również z zabiegami mocno rozgrzewającymi, laseroterapiami czy nawet mezoterapią igłową, która dzięki wykorzystaniu kwasu hialuronowego jest zwykle bezpieczna, ale nie na tyle, żeby korzystać z niej podczas ciąży i karmienia. Kategorycznie zabronione są zabiegi spłycające blizny, redukujące cellulit, drenaże limfatyczne, silne złuszczanie, a także zabiegi zamykające naczynka krwionośne, takie jak na przykład sonodoreza czy jonoforeza.
Jesteś w ciąży i martwi Cię Twoja skóra? Nie czekaj na rozwiązanie i zadbaj o siebie, i swoje przyszłe potomstwo. Zapraszamy do naszej Kliniki, gdzie zapewnimy Ci odpowiednią opiekę.