Zaprzyjaźnij dziecko z dentystą!

Stomatologia

|

31 stycznia, 2022

Nie wiesz kiedy zaplanować pierwszą wizytę dziecka u stomatologa? Ważne, żeby nie odwlekać konsultacji do momentu pojawienia się problemów z zębami. Zamiast czekać, zabierz małego pacjenta na wizytę adaptacyjną.

stomatolog dziecięcy

Czym jest wizyta adaptacyjna?

Często pacjenci okazują zdziwienie, gdy opowiadam im o możliwości skorzystania z wizyty zapoznawczej dla dzieci. Nie wiedzą, że w bezpieczny i bezstresowy sposób mogą zaprzyjaźnić małego pacjenta z dentystą, a przy okazji wykryć ewentualne nieprawidłowości i pierwsze ubytki próchnicowe. Idealnym momentem jest 2-3 rok życia.

Jak przebiega pierwsza wizyta u dentysty?

Najpierw pokazuję dziecku gabinet i tłumaczę, dlaczego trzeba myć zęby. Następnie przeprowadzam przegląd i pierwszy zabieg, czyli fluoryzację. Pokrycie zębów specjalnym preparatem z fluorem, w celu wzmocnienia i zabezpieczenia szkliwa przed działaniem kwasów i bakterii, również jest działaniem delikatnym. W ten sposób dziecko zyska pierwsze, miłe doświadczenie z wizyty u stomatologa, a na kolejną przybędzie bez zbędnych obaw.

Jakie błędy popełniają rodzice?

Powszechnym błędem popełnianym przez rodziców przed wizytą u dentysty jest zapowiadanie maluchom, że nie mają się czego bać. Dzieci są od razu negatywnie nastawione do każdej próby badania stomatologicznego, a co dopiero do leczenia! Wynika to z faktu, że łatwiej zapamiętują informacje negatywne. Z kolei młodzi pacjenci przyzwyczajeni do wizyt są bardziej ufni i nie mają większych problemów z leczeniem.

Twoje dziecko skończyło już dwa latka? Czas pomóc mu oswoić się z dentystą – pomożemy Ci w tym z przyjemnością! Skontaktuj się z nami.

X

Zapisz się na wizytę