Wybierz dentystę z przyjaznym gabinetem

Stomatologia Zachowawcza

|

21 maja, 2015

Twoje dziecko skończyło dwa lata? Nie czekaj i już teraz zaprzyjaźnij je z dentystą. Wybierając stomatologa pamiętaj, że na sukces pierwszej wizyty składa się nie tylko podejście do małego pacjenta, ale również atmosfera otoczenia.

Dlaczego wizyty adaptacyjne są tak ważne?

Leczenie bolącego zęba nie jest miłe dla dorosłego, a co dopiero dla małego człowieka, który nigdy wcześniej nawet nie widział gabinetu stomatologicznego i stosowanych w nim narzędzi. Dla dziecka, które trafi na fotel dentystyczny nieprzygotowane na takie okoliczności, pierwsze zetknięcie ze stomatologiem może na długo pozostawić złe wspomnienia. Lepiej więc wybrać się do dentysty wcześniej, dzięki temu specjalista nie będzie budził niemiłych skojarzeń lub lęku u naszych latorośli.

Co pomaga dziecku przy pierwszym kontakcie z dentystą?

Podczas wizyt widzę, jak ważne dla dzieci są liczne dodatki, które pozwalają odwrócić ich uwagę od stresu. W Klinice Demeter poczekalnia została zaopatrzona w zabawki i kącik do zabawy. Sam gabinet również zachęca wystrojem – pokój pomalowano w ciepłe kolory, a jego centralnym elementem jest fotel w kształcie młodego dinozaura.

Czym różni się leczenie dziecka od leczenia dorosłego?

Bardzo ważna jest współpraca z dziećmi. Rozmawiamy nimi i tłumaczymy każdy ruch. Ponieważ dzieci są dużo bardziej nieprzewidywalne w zachowaniu i w reakcjach, jesteśmy bardzo wyczuleni na wszystkie sygnały. Dzieci są zawsze po leczeniu nagradzane jakimiś drobiazgami i naklejkami. To miłe zakończenie wizyty.

Twoje dziecko jeszcze nie było u dentysty? Z przyjemnością go z nim zaprzyjaźnimy. Skontaktuj się z nami.

X

Zapisz się na wizytę