Wróciłaś z urlopu? Czas na powakacyjne SOS dla skóry

Dermatologia

|

27 sierpnia, 2015

Po urlopie czujesz się wypoczęta, jednak twoja skóra nie odwzajemnia tego uczucia. Jest przesuszona, podrażniona, a na jej powierzchni pojawiają się przebarwienia i zmarszczki. Podpowiadamy, jak walczyć z takimi problemami.

Daj skórze pić

Groźną „pamiątką” po urlopie jest odwodnienie skóry, do którego dochodzi, kiedy brakuje jej substancji odpowiedzialnych za zatrzymywanie wody. W rezultacie następuje spadek jędrności, a zmarszczki zostają głębiej zaznaczone. Ratunkiem są emolienty, które wytwarzają warstwę zatrzymującą wodę w skórze. Dostępne są w sklepach i drogeriach w postaci żelów, płynów i kremów. W ich składzie są zazwyczaj kwasy tłuszczowe i oleje roślinne. Przy „nawodnieniu” skóry pomocne jest również spożywanie tabletek z zawartością kwasu hialuronowego. Warto pamiętać, że każda skóra jest inna, dlatego stosowanie emolientów zawsze warto skonsultować z dermatologiem Kliniki Demeter.

 

Witaminowe uderzenie

W wyniku intensywnego działania promieni słonecznych skóra została narażona na stres okscydacyjny – staje się mniej elastyczna, a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki. Potrzebne do odnowy składniki można dostarczyć za pomocą diety i kosmetyków. Na sklepowych półkach warto szukać kremów z zawartością antyoksydantów: witaminy C i E, karetonoidów i bioflawonoidów. Dzięki nim skóra odzyska młody wygląd, stanie się jędrna, gładka i błyszcząca. Antyoksydanty znajdziemy również w większości warzyw i owoców, na przykład pomidorach, papryce, jabłkach, cebuli i cytrusach. W razie wątpliwości – jak dbać o skórę za pomocą diety – zawsze warto skonsultować się z dietetykiem Kliniki Demeter. Katarzyna Uścińska oraz Danuta Lis zawsze bardzo chętnie udzielają pomocy.

 

Zbadaj znamiona

Po opalaniu warto zbadać znamiona. Mimo że mogą wyglądać niegroźnie, zignorowane stanowią zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Zmiana powinna wzbudzać podejrzliwość, jeśli ma jedną z cech z listy samokontroli ABCDE: Asymetria (rosnąca w jednym kierunku), Brzeg (z nierównymi granicami), Color (składające się z kliku barw), Diameter/średnica (3-5-krotne powiększenie się znamienia w czasie 3-5 miesięcy), Ewolucja (zmieniająca wygląd). Gdy mamy choć jeden z objawów należy udać skorzystać z konsultacji dermatologa w Klinice Demeter. Lekarz przy pomocy dermatoskopu oceni znamię i jeśli dostrzeże w nim zagrożenie dla zdrowia zaleci usunięcie.

 

Warto nam zaufać

Do problemów, które mogą nasilić się po wakacjach należą również trądzik różowaty, rumień, czy przebarwienia. Jeśli dostrzegasz takie problemy na skórze, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami. Ich skuteczne leczenie jest możliwe tylko z pomocą lekarza, który postawi szczegółową diagnozę i zaproponuje indywidualnie dobraną kurację.

Nasi eksperci pomogą Ci nie tylko wyleczyć zaburzenia barwnikowe, trądzik i rumień, ale również „rozprawią się” ze zmianami atopowymi, zlikwidują blizny, wygładzą zmarszczki i wykonają mezoterapię igłową.

 

Już dziś umów się na konsultację dermatologiczną i specjalnie dobrany zabieg.

Klinika Demeter, ul. Białostocka 7, tel. 22 619-81-94

X

Zapisz się na wizytę