Wizyta stomatologa przed wyjazdem wakacyjnym – nie daj się zaskoczyć

Stomatologia

|

13 czerwca, 2023

Wielkimi krokami zbliżają się upragnione wakacje. Dla wielu osób przygotowanie do nich rozpoczęło się już jakiś czas temu i cały plan zostaje dopięty na ostatni guzik. Z każdym rokiem coraz więcej osób decyduje się na wyjazd za granicę. Jest to wyjątkowa okazja do poznania nowych kultur, stylów życia i smaków jednak wymaga o wiele więcej organizacji ze strony urlopowiczów. Poza biletami lotniczymi, hotelem i pakowaniem istnieją inne ważne aspekty przygotowań, które zaniedbane mogą być powodem przykrej niespodzianki już na miejscu. Mowa tu o nieprzewidzianych incydentach stomatologicznych, których możesz uniknąć z naszą pomocą.

Dlaczego to takie ważne?

Rozwijające się problemy zębowe (np. próchnica, stany zapalne) najczęściej pozostają w ukryciu, przez co dają o sobie znać dopiero w bardzo poważnym stadium. Ich obecność można zdiagnozować wcześniej, zanim zdążą się pogłębić – niezastąpione pozostaje czujne oko dentysty. Okres przygotowań do wakacyjnych podróży może stanowić idealny czas na odbycie dorocznej stomatologicznej wizyty kontrolnej. Dzięki niej możliwe jest upewnienie się, że wszystko jest w porządku oraz wyłapać ewentualne zmiany patologiczne. W drugim przypadku możliwe jest natychmiastowe wdrożenie niezbędnych działań. Pozwolą one pozbyć się problemu i ryzyka, że nieprawidłowość ujawniając się w czasie wyjazdu zmienią czas odpoczynku na okres stresu i nieprzyjemności. Synonimem wakacji jest beztroska i zespołowi stomatologicznemu naszej Kliniki zależy, aby tak pozostało.

Nie podejmuj ryzyka

Zagraniczne wakacje to przygoda sama w sobie, jednak napotkana różnorodność w sytuacji potrzeby profesjonalnej pomocy może okazać się największym przekleństwem. Należy wskazać znaczącą wyższość profilaktyki we własnym kraju nad leczeniem kłopotów zębowych za granicą. Wszystko zależy od destynacji wyjazdu. Podróżując w obszarze Unii Europejskiej nie ma raczej obaw przed słabą jakością pełnionych usług i kwalifikacje specjalistów. Ponadto karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) stanowi gwarancję uzyskania wszelkiej niezbędnej pomocy medycznej w państwach członkowskich. Sytuacja komplikuje się w sytuacji wyjazdu do krajów egzotycznych. Szukając pomocy w celu pozbycia się np. bólu zęba nie mamy pewności czy procedura przeprowadzana jest zgodnie z zasadami sztuki dentystycznej. Leczenie stomatologiczne w czasie podróży w obce strony to również ryzyko poniesienia ogromnych kosztów finansowych, które bez odpowiedniego ubezpieczenia są nie do odzyskania. Bez względu na cel podróży, bariera językowa stanowi kwestię nie do pominięcia – nie ma prawidłowego leczenia bez prawidłowej komunikacji. Warto pamiętać również, że obowiązująca opieka farmaceutyczna skrajnie różni się między krajami świata. Nawet uzyskując pomoc typowo stomatologiczną istnieje ryzyko braku możliwości wykupienia leków koniecznych do prawidłowego wyleczenia rany.

 

Wybierając się na zagraniczny wyjazd zrezygnuj z niepotrzebnego stresu i odwiedź nasz zespół stomatologiczny w Klinice Demeter. Upewnij się, że nic nie zepsuje Ci czasu zasłużonego odpoczynku.

X

Zapisz się na wizytę