Periodontologia – nowość w naszej Klinice

Stomatologia

|

11 marca, 2023

Klinika Demeter, to miejsce stworzone z myślą o niesieniu pomocy medycznej. Nasi Pacjenci znajdą pomoc lekarzy wielu specjalizacji (m.in. ginekologa, okulisty czy internisty). Jednak to właśnie stomatologia zajęła szczególne miejsce w wachlarzu świadczonych przez nasz zespół usług. Nieustannie rozwijamy się, dokształcamy oraz nabywamy nowe urządzenia diagnostyczne i zabiegowe. Wszystko po to, aby leczyć Pacjentów na najwyższym poziomie, zgodnie z zasadami sztuki lekarskiej. Jednak nie zatrzymujemy się wyłącznie na aparaturze – postęp dotyczy również obszarów medycyny, którymi się zajmujemy. Mamy przyjemność ogłosić, że od marca 2023 roku oferta stomatologiczna naszej Kliniki poszerzyła się o nową specjalizację. Serdecznie witamy na pokładzie nowego periodontologa!

Czym jest periodontologia?

Periodontologia to obszar stomatologii zajmujący się profilaktyką i specjalistycznym leczeniem chorób przyzębia. Na przyzębie składają się tkanki otaczające ząb i odpowiadające za utrzymanie go na swoim miejscu. Są to: dziąsła, ozębna, kości wyrostka zębodołowego oraz cement korzeniowy. Od prawidłowego stanu tych elementów zależy zdrowie całego uzębienia. W skrajnych przypadkach, poważne patologie w ich obrębie mogą doprowadzić do całkowitej utraty zębów. Do najczęściej diagnozowanych chorób przyzębia należą m.in. zapalenie dziąseł oraz zapalenie przyzębia. Stan zapalny dziąseł powodowany jest przez nadmierny rozwój bakterii na nagromadzonej się płytce nazębnej. Objawia się zaczerwienieniem i obrzękiem dziąseł, krwawieniami podczas mycia zębów oraz bólem. Drugie schorzenie, pozostawione same sobie może przerodzić się w paradontozę, czyli przewlekłe zapalenie przyzębia. Zaniedbana paradontoza może skutkować niemal całkowitym zanikiem tkanek przyzębia, a w konsekwencji przemieszaniem się lub utratą zębów. Jak widać, przyzębie jest istotnym elementem uzębienia, któremu należy poświęcić równie dużo uwagi co samym koronom zębowym. Ważne jest, aby jego stan kontrolował specjalista w tym zakresie, czyli periodontolog.

Konsultacje periodontologiczne w Demeter

Stale staramy się uatrakcyjniać ofertę tak, aby każdy mógł znaleźć rozwiązanie swojego problemu zdrowotnego w murach naszej Kliniki. Teraz z dumą możemy powiedzieć, że problemy dziąseł, błony śluzowej jamy ustnej czy paradontoza nie stanowią kłopotu, z którym nie dalibyśmy sobie rady. Wizyty oraz zabiegi periodontologiczne odbywają się w naszej placówce na ulicy Białostockiej 7 (Praga Centrum) w Warszawie. W celu zapisania się na wizytę wystarczy zadzwonić pod numer: 536 833 777 lub zarezerwować termin online. Zapraszamy!

X

Zapisz się na wizytę