Nowoczesny gabinet okulistyczny – jeszcze lepsza diagnostyka

Stomatologia

|

23 maja, 2024

Nasz nowoczesny gabinet okulistyczny jest nie tylko miejscem, w którym zbadasz wzrok, ale otrzymasz tu też precyzyjną diagnozę i podejmiesz leczenie szeregu chorób oczu, w tym m.in. zaćmy czy jaskry. Wśród badań wykonywanych przez naszych okulistów z warszawskiej kliniki są m.in. tomografia OCT oka. Podpowiadamy, z jakimi problemami warto udać się do okulisty.

 

Nowoczesny gabinet okulistyczny w Warszawie

Centrum diagnostyki i leczenia chorób oczu mieści się w Warszawie w dwóch lokalizacjach: na Pradze oraz na Żoliborzu. W naszej Poradni Okulistycznej pracują doświadczeni lekarze pracujący w warszawskich szpitalach okulistycznych. Nasza Poradnia Okulistyczna wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt wykorzystujący najnowocześniejsze technologie. Co ważne, przyjmujemy też pacjentów w ramach NFZ. W gabinecie wykonasz kompleksowe badania wzroku i otrzymasz wsparcie w leczeniu szeregu chorób i urazów oczu, zgodnie z najaktualniejszymi trendami i osiągnięciami w okulistyce.

Kiedy iść do okulisty?

Najczęściej pierwszym sygnałem, że pora na wizytę u okulisty, jest odczuwalne pogorszenie wzroku. Tymczasem badanie okulistyczne powinno wykonywać się profilaktycznie co dwa lata, bez względu na wiek i na to, czy odczuwamy niepokojące objawy. Dzięki regularnym kontrolom wzroku lekarz okulista jest w stanie wcześnie zauważyć nieprawidłowości. Zaniedbane mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, z utratą wzroku włącznie.

O regularnych badaniach w gabinecie okulistycznym powinny pamiętać też m.in. osoby pracujące przy komputerze, chorujące na cukrzycę oraz kierowcy. Ważnym wskazaniem do regularnych wizyt kontrolnych u okulisty są też choroby wzroku w wywiadzie rodzinnym.

Warto umówić się do okulisty także, jeśli doświadczasz np. częstszego mrugania, widzisz niewyraźnie lub masz wrażenie błysków przed oczami, łzawią ci oczy, odczuwasz świąd lub pieczenie oczu i/lub powiek, cierpisz na powtarzające się stany zapalne spojówek albo powiek. Wskazaniem do wizyty w gabinecie okulistycznym może być też częsty ból głowy.

Jakie badania wykonasz w gabinecie okulistycznym Demeter?

Nasze centrum diagnostyki i leczenia chorób oczu to nowoczesny gabinet okulistyczny, który specjalizuje się m.in. w diagnozowaniu i korekcie wad wzroku (także nietypowych). Wykonasz tu pełne badanie okulistyczne, w tym badanie dna oka, pola widzenia i ciśnienia wewnątrzgałkowego.

W naszej poradni okulistycznej możesz też wykonać m.in. tomografię OCT, czyli optyczną koherentną tomografię dna oka. Jest to w pełni bezpieczne, nowoczesne badanie, które pozwala wykryć zmiany w obrębie siatkówki, np. zwyrodnienia plamki żółtej czy zmiany jaskrowe. Pozwala także ocenić stan nerwu wzrokowego.

W naszej klinice możesz też zbadać pole widzenia. To badanie służy wykrywaniu jaskry oraz monitorowaniu jej przebiegu, jest też stosowane w diagnostyce chorób nerwu wzrokowego, odwarstwienia siatkówki, problemów z ostrością widzenia oraz zmian w siatkówce związanych z wiekiem.

Gabinet wyposażony jest w nowoczesny specjalistyczny sprzęt okulistyczny, m.in. lampę szczelinową, autorefraktokeratometr i tonometr. Tonometria to rutynowe badanie stosowane w okulistyce, które służy pomiarowi ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Pozwala wykryć jaskrę.

Choroby oczu leczone w Demeter

W naszym gabinecie okulistycznym otrzymasz nie tylko diagnozę schorzeń oczu, ale i precyzyjny plan leczenia m.in. jaskry (glaucoma), zaćmy (cataracta), chorób oczu występujących w przebiegu cukrzycy (diabetes) oraz zespołu AMD (zwyrodnienia plamki związane z wiekiem). Leczymy także takie choroby oczu jak: zespół suchego oka, zapalenie spojówek, zapalenie rogówki i zapalenie twardówki.

W naszej poradni okulistycznej wyleczysz też wszelkie choroby powiek, takie jak: gradówki, cysty, włókniaki, prosaki, kaszaki czy brodawki. Zabiegi na powiekach wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, w gabinecie korzystamy m.in. z krioterapii.

Jak umówić się na wizytę?

Wizytę w naszym Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Oczu możesz wygodnie umówić telefonicznie lub online. Jeśli zauważyłeś, że masz problemy z oczami, powiekami lub po prostu dawno nie robiłeś badań okulistycznych, skorzystaj z oferty naszej poradni, żeby sprawdzić stan swojego wzroku, a w razie potrzeby rozpocząć odpowiednie leczenie.

Nowoczesna technologia w naszym gabinecie okulistycznym jest twoim sprzymierzeńcem – pozwoli w porę wychwycić problemy i zaradzić ich pogłębianiu się. Nowe osiągnięcia w dziedzinie okulistyki i korekty wzroku, takie jak te wykorzystywane w naszej klinice, podnoszą jakość diagnostyki i pozwalają pacjentom cieszyć się lepszą jakością życia. Wybierz lokalizację, która bardziej ci odpowiada: Praga lub Żoliborz, i już dziś zapisz się na wizytę.

X

Zapisz się na wizytę