Na co najczęściej chorują mieszkańcy Warszawy?

Interna

|

9 lutego, 2016

Warszawiacy chorują częściej niż jeszcze kilka lat temu. Powodami są przede wszystkim prowadzony styl życia i niska świadomość zdrowotna. Światowy Dzień Chorego (11 lutego) to idealny moment na poznanie trzech chorób, które najczęściej dotykają mieszkańców stolicy.

Uważaj na serce

Niezmiennie od lat mieszkańcy Warszawy masowo chorują na choroby układu krążenia. Według najnowszych danych jest to już 45 tys. osób rocznie. Takie problemy są często uwarunkowane genetycznie i pojawiają się wraz z wiekiem. Jednak pozostałe czynniki ryzyka są zależne od naszego stylu życia. Dbając o odpowiednie odżywianie i zapewniając naszemu ciału nieco aktywności fizycznej nie zagwarantujemy sobie pewnego zdrowia, ale ograniczymy szansę rozwoju chorób serca.

Podstępne nowotwory

Drugą najczęstszą przyczyną hospitalizacji są nowotwory. Liczba osób, u których raka leczy się szpitalnie, rośnie. Jest to już 33 tys. osób rocznie. Tak wysokiej zachorowalności można zapobiegać przez poddawanie się regularnym badaniom kontrolnym, aby jak najwcześniej wykryć ryzyko choroby. Rak wcześnie zdiagnozowany może być wyleczony. W Polsce wciąż zbyt późno wykrywa się nowotwory, co z kolei przekłada się na mniejszą przeżywalność niż na Zachodzie.

Zarazy naszych czasów

Zdecydowanie rzadziej (około 23 tys. pobytów w szpitalu) warszawiacy hospitalizowali się z powodu chorób układu moczowo-płciowego, układu trawiennego oraz ciąż i porodów.

Choroby serca, nowotwory oraz choroby układu moczowo-płciowego, to trzy plagi naszych czasów. Właściwie każdy z nas spotkał się z tym problemem w swojej rodzinie lub wśród znajomych. Nie czekajmy aż coś się wydarzy i zasięgajmy porad lekarzy. Im wcześniej poznamy chorobę, tym skuteczniej możemy z nią walczyć.

Przez cały luty w Klinice Demeter w Warszawie, wykonując dwa badania diagnozujące nowotwory, trzecie otrzymuje się bezpłatnie. Nie zwlekaj i zarejestruj się już teraz:

22 619-81-94 lub bialostocka@demeter.com.pl

22 833-43-43 lub potocka@demeter.com.pl

X

Zapisz się na wizytę