Masz 50 lat? Zbadaj się!

Interna

|

4 maja, 2016

Organizm kobiety po „pięćdziesiątce” wymaga specjalnej kontroli. Do regularnych wizyt u stomatologa (raz na pół roku) i okulisty (raz na dwa lata) należy dołączyć kilka kluczowych badań.

 

EKG

To proste badanie potrafi wykryć choroby mięśnia sercowego, między innymi zaburzenia rytmu serca, niedotlenienie mięśnia sercowego, ślady trwającego lub przebytego zawału, a nawet niektóre wrodzone wady serca. Należy o nim pamiętać raz na pół roku.

 

Badanie USG Dopplera

Po „pięćdziesiątce” wzrasta zagrożenie przewlekłą niewydolnością żylną kończyn dolnych, która prowadzi do żylaków. Warto skontrolować stan swoich żył za pomocą bezinwazyjnego
i bezbolesnego badania USG Dopplera.

 

Wizyty u ginekologa

Wstydliwą dolegliwością w okresie przekwitania jest nietrzymanie moczu, dlatego poleca się regularnie wizyty u ginekologa (raz na rok). Dodatkowo lekarz wykona cytologię oraz USG piersi, które pozwalają wykryć raka szyjki macicy i raka piersi.

 

Badanie krwi i moczu

Stanowią podstawę oceny stanu zdrowia. Nieprawidłowy wynik może sygnalizować niewłaściwe funkcjonowanie narządów wewnętrznych i pojawienie się chorób. W tym wieku warto je poszerzyć o badanie laboratoryjne hormonów tarczycy, cholesterolu i cukru.

 

Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego Klinika Demeter oferuje kompleksową Profilaktykę 360 dla kobiet. Nie czekaj aż coś się wydarzy, skontaktuj się z nami już teraz!

 

22 619-81-94 lub bialostocka@demeter.com.pl

22 833-43-43 lub potocka@demeter.com.pl

X

Zapisz się na wizytę