Masz 40 lat? Te badania są dla Ciebie!

Interna

|

19 kwietnia, 2016

Każda czterdziestolatka powinna obserwować swoje ciało i niezwłocznie zgłaszać się z niepokojącymi objawami do lekarza. Istnieją jednak badania, które należy wykonać, nawet jeśli nie dzieje się nic złego.  O czym pamiętać?

 

Badanie dna oka

Po czterdziestce mogą pojawiać się pierwsze oznaki chorób oczu. Dlatego do „kalendarza zdrowia” trzeba dopisać ocenę dna oka, które wykluczy choroby oczu oraz umożliwia rozpoznanie cukrzycy i nadciśnienia. Odwiedź naszego optyka!

 

Konsultacja stomatologiczna

Często zapominamy, że dbając o zęby troszczymy się o zdrowie całego organizmu, czyli m.in. o serce, nerki, stawy, płuca, mózg. Podczas wizyty stomatolog wykona przegląd, a jeśli zęby nie będą wymagały leczenia, wykona skaling, piaskowanie i fluoryzację.

 

Wizyta u ginekologa

Raz w roku zalecana jest wizyta u ginekologa. Lekarz wykona cytologię oraz USG piersi. Pierwsze badanie pozwala wykryć stany przedrakowe i pomaga zapobiec rozwojowi raka szyjki macicy.  Z kolei USG piersi jest podstawową profilaktyką raka piersi.

 

Badanie krwi i moczu

Stanowią podstawę oceny stanu zdrowia. Nieprawidłowy wynik może sygnalizować niewłaściwe funkcjonowanie narządów wewnętrznych i pojawienie się wielu chorób. Takie badania laboratoryjne należy wykonać przynajmniej raz na rok.

 

Badanie hormonów tarczycy

Po 40. roku życia często pojawia się niedoczynność tarczycy – warto wykonać badanie hormonów, które je wykluczy.

 

Badanie spirometrem

Raz na dwa lata (w przypadku palaczy papierosów raz na rok) warto skontrolować układ oddechowy. Spirometria to bezbolesne i niewymagające specjalnych przygotowań badanie. Trwa ono kilka minut i daje informacje pozwalające ocenić pojemność płuc.

 

Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego Klinika Demeter oferuje kompleksową Profilaktykę 360 dla kobiet. Nie czekaj aż coś się wydarzy, skontaktuj się z nami już teraz!

 

22 619-81-94 lub bialostocka@demeter.com.pl

22 833-43-43 lub potocka@demeter.com.pl

X

Zapisz się na wizytę