Masz 30 lat? Wykonaj te badania!

Interna

|

12 marca, 2016

Po 30 roku życia w organizmie kobiety dochodzi do pierwszych istotnych zmian metabolicznych. Dlatego niektórych badań nie można zaniedbywać, nawet gdy dopisuje zdrowie. Poznaj je!

Badanie krwi i moczu

Stanowią podstawę oceny stanu zdrowia. Nieprawidłowy wynik może sygnalizować niewłaściwe funkcjonowanie narządów wewnętrznych i pojawienie się wielu chorób. Takie badania laboratoryjne należy wykonać przynajmniej raz na rok.

Wizyta u ginekologa

Raz w roku zalecana jest wizyta u ginekologa. Lekarz wykona cytologię oraz USG piersi. Pierwsze badanie pozwala wykryć stany przedrakowe i pomaga zapobiec rozwojowi raka szyjki macicy.  Z kolei USG piersi jest podstawową profilaktyką raka piersi.

Konsultacja z dietetykiem

Po 30 roku życia w organizmie kobiety ulegają obniżeniu procesy metaboliczne. Należy zwrócić większą uwagę na racjonalne odżywianie i aktywność fizyczną. Warto skorzystać z pomocy dietetyka, który pomaga ustalić dietę w oparciu o indywidualne upodobania.

Badanie dermatoskopem

Raz w roku warto przyjrzeć się zmianom skórnym, za pomocą badania dermatoskopem. Lekarz oceni znamię i jeśli zauważa coś niepokojącego, usuwa znamię. Zabieg jest bezbolesny.

Wizyta u stomatologa

Często zapominamy, że dbając o zęby, troszczymy się o zdrowie całego organizmu, czyli m.in. o serce, nerki, stawy, płuca, mózg. Podczas wizyty stomatolog wykona przegląd, a jeśli zęby nie będą wymagały leczenia, wykona skaling, piaskowanie i fluoryzację.

Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego Klinika Demeter oferuje kompleksową Profilaktykę 360 dla kobiet. Nie czekaj aż coś się wydarzy, skontaktuj się z nami już teraz!

22 619-81-94 lub bialostocka@demeter.com.pl

22 833-43-43 lub potocka@demeter.com.pl

X

Zapisz się na wizytę