Jesteś w ciąży? Te badania są dla ciebie!

Usługi ginekologiczno-położnicze

|

30 czerwca, 2016

Czym jest badanie przepływu w obrębie przewodu żylnego? Na czym polega USG genetyczne? Dlaczego warto wykonać badanie USG serca u płodu? Lek. med. Zbigniew Cierpisz odpowiedział na te pytania czytelnikom serwisu Badaniaprenatalne.pl.

 

Popularny wśród przyszłych rodziców portal Badaniaprenatalne.pl dostarcza ciekawych informacji na temat badań, dzięki którym przyszli rodzice mogą dowiedzieć się, czy ich dziecko jest zdrowe. Dzięki współpracy z lekarzami serwis prezentuje wartościowe porady oraz artykuły. Jednym z ekspertów portalu jest nasz ginekolog i położnik lek. med. Zbigniew Cierpisz.

 

Badanie USG serca u płodu

W jednym z ostatnich artykułów czytelnicy poznali badanie USG serca u płodu. „Wykrycie wady serca u płodu na wczesnym etapie ciąży daje mu szanse na zdrowie i prawidłowy rozwój już po urodzeniu. Wady serca stanowią największą grupę wad wrodzonych rozpoznawanych u noworodków. Każdego dnia z jakąś wadą serca rodzi się 10 dzieci” – pisze serwis Badanieprenatalne.pl. Dlaczego warto wykonać badanie można przeczytać w artykule pod tym linkiem.

 

USG genetyczne – na czym polega?

Bardzo ciekawym artykułem, przy którym pomagał lek. med. Zbigniew Cierpisz, jest tekst o badaniu USG genetycznym. „USG genetyczne to przesiewowe badanie prenatalne, które przeprowadza się między 11. a 14. tygodniem ciąży. W trakcie takiego badania lekarz może zobaczyć dziecko w trójwymiarze i ocenić czy jego rozwój przebiega prawidłowo, tj. czy nie widać u niego żadnych nieprawidłowości” – czytamy w serwisie Badaniaprenatalne.pl. Jakie choroby wykrywa, można przeczytać tutaj.

 

Czym jest badanie przepływu w obrębie przewodu żylnego?

Lek. med. Zbigniew Cierpisz wyjaśnił również badanie przepływu w obrębie przewodu żylnego. Jak tłumaczy, pozwala ocenić prawdopodobieństwo wystąpienia wad serca i naczyń krwionośnych, które są najczęstszą przyczyną śmiertelności płodów w czasie ciąży oraz noworodków po urodzeniu. „Badania statystyczne pokazują, że w przypadku aż 90% płodów z zespołem Downa oraz innymi zaburzeniami chromosomowymi obserwuje się nieprawidłowy przepływ w przewodzie żylnym” – pisze serwis Badaniaprenatalne.pl. Cały tekst znajduje się tutaj.

 

Planujesz zajście w ciążę? Chciałabyś się odpowiednio przygotować? Nasi specjaliści z przyjemnością Ci pomogą! Skontaktuj się z nami. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług UGG 3d i 4d ciąży!

X

Zapisz się na wizytę