Idealny krem

Dermatologia

|

29 czerwca, 2015

Opalanie nad morzem, a może zwiedzanie wąskich greckich uliczek? Bez względu na to co będziesz robić w tegoroczne wakacje, latem skóra wymaga specjalnej ochrony. Jak o nią dbać?

Idealny krem przeciwsłoneczny

Poza genetycznymi uwarunkowaniami, słońce jest największym sprzymierzeńcem czerniaka, dlatego podczas letniego urlopu tak ważne jest unikanie silnego nasłonecznienia, noszenie czapek, a przede wszystkim używanie kremów ochronnych. Idealny preparat ma filtry przeciw promieniowaniu UVA i UVB, na etykiecie oznaczony jest symbolem 50+. Taki krem należy nakładać 15-20 minut przed wyjściem z domu i powtarzać czynność co dwie godziny.

Okulary chronią nie tylko oczy

Czerniak może zaatakować również oczy, dlatego ważne są dobre okulary przeciwsłoneczne, koniecznie kupione u optyka. Takie „szkła” chronią nie tylko oczy, ale również otaczającą je skórę, która jest bardzo delikatna i cienka. Promienie słoneczne znacznie zmniejszają ilość włókien kolagenowych, a włókna elastyny stają się kleiste i tracą sprężystość. Pogarsza się elastyczność skóry i powstają zmarszczki. W efekcie wyglądamy na starszych i przemęczonych.

Co z łączeniem filtrów z kremami?

Kobiety, które stosują leki w kremach (na przykład na trądzik) często stają przed dylematem czy dodatkowo nakładać na nie dodatkowy filtr czy na czas opalania zrezygnować z leczenia. Jeżeli preparat przeciwsłoneczny jest dobrze dobrany i nie uczula, to nie ma przeciwskazań, aby nałożyć go na inny środek. Nawet jeśli krem dermatologiczny ma już w sobie filtr, to nie kłóci się on z preparatem przeciwsłonecznym – zawsze zadziała ten wyższy. W razie wątpliwości zawsze warto skonsultować się z dermatologiem

Martwi Cię Twoja skóra? Nie czekaj i zadbaj o siebie! Zapraszamy do naszej Kliniki, gdzie zapewnimy Ci odpowiednią opiekę.

X

Zapisz się na wizytę