Diety cud mogą ci zaszkodzić! Odchudzaj się z głową

Dietetyka

|

21 maja, 2015

Cudowne diety obiecują szybki i zachwycający efekt. Niestety często nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji takiego odchudzania. Lepiej o nich zapomnieć i postawić na posiłki skonsultowane z dietetykiem.

Jak może się skończyć nieodpowiedzialne odchudzanie?

Bardzo często spotykam się z osobami, które samodzielnie planowały dietę, przy czym popełniały liczne błędy, wynikające oczywiście z braku fachowej wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Pamiętam przypadek, kiedy ktoś dostarczał organizmowi tylko 500 kilokalorii na dobę, przy blisko trzykrotnie większym zapotrzebowaniu – ta osoba była skrajnie wyczerpana, popadała w stany depresyjne.

W jaki sposób dietetyk dobiera dietę?

Jeśli o utracie wagi myślimy poważnie, nie można pomijać fachowej pomocy dietetyka, który pomoże ustalić dietę, w oparciu o nasze indywidualne cechy i upodobania. Najpierw zostaniemy zważeni i odbędziemy z fachowcem dokładny wywiad, podczas którego padną pytania m.in. o nasze choroby, aktywność fizyczną, gusty żywieniowe, a nawet o to, ile mamy czasu na przygotowywanie posiłków. Dopiero dzięki takiej wiedzy można zaplanować właściwą dietę.

Ile można schudnąć przy pomocy dietetyka?

Dwa kilogramy tygodniowo to wynik jak najbardziej możliwy i, co najważniejsze, zdrowy. Miesiąc zbilansowanej diety w połączeniu z aktywnością fizyczną pozwoli nam stracić osiem kilogramów.

Jeśli chcesz schudnąć bez uszczerbku na swoim zdrowiu, efektu jo-jo i innych przykrych niespodzianek, zapraszam do naszej kliniki, gdzie uzyskasz fachowe wsparcie. Skontaktuj się z nami.

X

Zapisz się na wizytę