Co czwarty mieszkaniec Warszawy jest otyły

Dietetyka

|

1 kwietnia, 2016

Otyłość jest jednym z poważniejszych problemów zdrowotnych i społecznych wśród mieszkańców stolicy – wynika z raportu Stan zdrowia mieszkańców Warszawy. Światowy Dzień Zdrowia (7 kwietnia) to idealny moment, by skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetyka Kliniki Demeter.

Otyłość warszawskim problemem

Na otyłość cierpi 25% warszawskich kobiet i 28% stołecznych mężczyzn – wynika z raportu Stan zdrowia mieszkańców Warszawy. Nie można jej lekceważyć, ponieważ znacząco obniża jakość życia i skraca jego długość, głównie w wyniku powikłań. Jej rozwojowi zapobiegają prawidłowa kaloryczność spożywanego jedzenia, dostarczanie potrzebnych składników odżywczych oraz aktywność fizyczna.

 

Bierny tryb życia

Niestety mieszkańcy stolicy prowadzą bierny styl życia. Wśród większości przeważają zajęcia zawodowe związane z małym wydatkiem energetycznym (dotyczy to 85-90% warszawiaków). Stąd niezwykle ważne znaczenie ma regularna aktywność fizyczna w czasie wolnym. Tymczasem codzienny lub prawie codzienny wysiłek fizyczny trwający przynajmniej 30 minut deklaruje tylko ponad 20% warszawskich kobiet i nieco ponad 21% stołecznych mężczyzn.

 

Chudnij zdrowo

Sojusznikiem szczupłej sylwetki jest zdrowe odżywianie. Posiłki muszą opierać się na warzywach, owocach, rybach i nabiale. Osoby niezadowolone ze swojej sylwetki nie powinny odchudzać się samodzielnie. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest fachowa pomoc dietetyka. Specjalista pomaga ustalić dietę w oparciu o indywidualne cechy i upodobania. Przeprowadza z pacjentami wnikliwy wywiad dietetyczny. Dzięki niemu może zaplanować dietę, która będzie smaczna, przyjemna i zdrowa.

 

W Światowy Dzień Zdrowia (7 kwietnia) z porad dietetyka będzie można skorzystać BEZPŁATNIE. Danuta Lis, dietetyk Kliniki Demeter będzie udzielała spersonalizowanych zaleceń żywieniowych dla osób, które między 14.00 a 18.00 odwiedzą Klinikę Demeter przy ulicy Potockiej. Zapisy odbywają się pod numerem: 22 833 43 43. Nie warto zwlekać – liczba miejsc jest ograniczona.

X

Zapisz się na wizytę