Bonding – nowe oblicze stomatologii estetycznej

Stomatologia

|

13 listopada, 2022

Profesjonalne zabiegi stomatologii estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. I słusznie! Nieustanny postęp i rozwój wiedzy w tym zakresie regularnie dostarcza nowych metod na uzyskanie wymarzonego uśmiechu. A co, jeśli chcemy osiągnąć taki efekt szybko i bez zbędnego naruszania szkliwa? Teraz to możliwe – przedstawiamy Bonding zębów.

Czym jest Bonding?

Bonding zębów to najnowocześniejsza metoda korekty kształtu uzębienia z wykorzystaniem materiału kompozytowego. Stanowi świetną (i mniej kosztowną) alternatywę dla licówek porcelanowych. W przeciwieństwie do znanych metod wypełniania wyszczerbień czy starć zębów, Bonding jest całkowicie nieinwazyjny. W czasie zabiegu nie następuje oszlifowanie zębów, dlatego szkliwo pozostaje nienaruszone. To niejedyna zaleta tej metody. Kolor kompozytu można całkowicie dopasować do naturalnego odcienia uzębienia lub wybrać zupełnie nowy. Dzięki temu, Bonding świetnie sprawdza się również jako bezpieczny i skuteczny sposób na wybielanie zębów.

Sam zabieg przebiega w oparciu o technikę flow-injection. Polega ona na pobraniu wycisków lub skanów protetycznych od Pacjenta, które pozwolą zaprojektować formę odbudowywanego uzębienia. Następnie, stworzona szyna pozwoli na aplikację materiału kompozytowego na powierzchnię zębów.

Efekty – zadziwiające i wielopłaszczyznowe

Ciężko sobie wyobrazić, że możliwe jest osiągnięcie pięknego, zdrowego wyglądu zębów podczas jednej wizyty stomatologicznej. A jednak! Bonding pozwala m.in. usunąć diastemę, uzupełnić ubytki szkliwa oraz w pełni skorygować kształt (długość i szerokość) uzębienia nawet w czasie jednej wizyty. Nie można zapomnieć, że idealnie sprawdzi się także do naprawy drobnych pęknięć czy ukruszeń zębów. Możliwość dobrania barwy kompozytu do indywidualnego koloru zębów Pacjenta odgrywa tu bardzo istotną rolę. Pozostając w temacie odcieni – Bonding stanowi odpowiedź na problemy związane z przebarwieniami szkliwa. Zdolność do miejscowej lub ogólnej korekty kolorytu uzębienia stanowi zasadniczą zaletę, gdy mowa o kompleksowym zatroszczeniu się o wygląd zębów. Należy zauważyć, że Bonding stanowi uniwersalne rozwiązanie na różne problemy i potrzeby. Ta niesamowita metoda zawiera w sobie wszystkie elementy, które zapewnią uzyskanie hollywoodzkiego uśmiechu.

Aby w pełni cieszyć się efektami Bondingu, należy kontrolować zęby w gabinecie stomatologicznym raz na pół roku. Rezultaty zabiegu utrzymują się średnio 2-5 lat.

 

Jeśli zainteresował Cię temat Bondingu, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Wykwalifikowany personel naszej Kliniki udzieli wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

X

Zapisz się na wizytę