Białe zęby krok po kroku

Stomatologia

|

15 lipca, 2023

Marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu, ale nie wiesz od czego zacząć? Mamy dobrą wiadomość! Całą procedurę wybielania zębów możesz zrealizować w murach naszej Kliniki. Czekają tam specjaliści z dziedziny stomatologii, którzy pomogą Ci uzyskać upragnione rezultaty w bezpieczny i skuteczny sposób. Oto kilka wskazówek dotyczących procesu wybielania zębów.

Zacznij od przeglądu

Drogę do upragnionego uśmiechu należy rozpocząć od kontrolnej wizyty u stomatologa. Dla naszych Pacjentów jest ona całkowicie bezpłatna. Jeśli jesteś u nas pierwszy raz, kosztuje ona 80 zł. Przegląd uzębienia pozwala na ocenę jego stanu zdrowia. Dzięki niemu, możliwe jest upewnienie się, że zęby są w prawidłowej kondycji i nie jest wymagane ich leczenie. W razie drobnych zmian chorobowych możliwe jest również natychmiastowe wdrożenie terapii, aby pozbyć się problemu w jego początkowych stadiach. Jest to kluczowa kwestia w przypadku wybielania zębów.

Higienizacja to podstawa

Kiedy dowiesz się, że zębom nic nie dolega należy zaplanować zabieg higienizacji. Jest to czteroetapowa procedura, na którą składają się: skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzacja. Skaling i piaskowanie mają za zadanie usunąć zalegający kamień nazębny. Już bezpośrednio po ich wykonaniu zęby stają się wyraźnie jaśniejsze (przywracany jest ich naturalny kolor). Polerowanie polega na potraktowaniu uzębienia specjalistyczną pastą, która zabezpiecza je przed nadmiernym osadzaniem się osadu w przyszłości. Końcowym etapem jest fluoryzacja, która dostarcza zębom minerałów niezbędnych do ich prawidłowego funkcjonowania. Cały zabieg higienizacji, poza walorami estetycznymi stanowi również element profilaktyki przeciw rozwojowi próchnicy.

Nakładki wybielające

Przygotowane zęby, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, są gotowe do założenia personalizowanych nakładek wybielających. Są to tzw. szyny, które powstają na podstawie pobranego wycisku ze szczęki Pacjenta. Służą do samodzielnego stosowania w domu. Pacjent wypełnia je dedykowanym preparatem wybielającym i zakłada na całą noc przed snem. Częstotliwość zakładania nakładek wybielających dobierana jest indywidualnie. Zależy ona od stopnia rozjaśnienia zębów, jakie chce osiągnąć Pacjent oraz zaleceń stomatologa.

Utrzymaj efekt na długo

Wszystko gotowe! Teraz wystarczy trochę cierpliwości – zęby będą stopniowo się rozjaśniać wraz z upływem czasu stosowania nakładki wybielającej. Równie ważne jak uzyskiwanie efektów, jest dbanie o ich utrzymanie. W tym celu należy dostosować się do zaleceń lekarza stomatologa. Odpowiednia higiena jamy ustnej, wizyty kontrolne i zmiany w diecie pozwolą cieszyć się wypracowanymi rezultatami przez długi czas. Niezawodni specjaliści z Kliniki Demeter prowadzą naszych Pacjentów przez cały okres trwania terapii. Skontaktuj się z nami i przekonaj się o skuteczności profesjonalnego wybielania zębów.

X

Zapisz się na wizytę