Poznaj przełomową metodę leczenia bólu szczęki

Stomatologia Zachowawcza

|

22 września, 2015

Dokuczają ci migreny, szumy uszne, bóle szyi? Wydaje ci się, że powodem są problemy z zębami? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych. Przyjdź do Kliniki Demeter, rozpoznaj problem i skorzystaj z nowatorskiej metody leczenia.

Rozpoznaj problem

Dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych są najczęstszą, po problemach z zębami, przyczyną bólów w obrębie twarzy. Często manifestują się objawami zupełnie niewskazującymi na przyczynę stawową. Kiedy należy bezwzględnie skorzystać z pomocy stomatologa? Istnieją trzy główne objawy:

  • ból w stawie skroniowo-żuchwowym i/lub mięśniach żucia,
  • ograniczenie lub nadmierne ruchy żuchwy i/lub niemożność otwarcia lub zamknięcia ust,
  • objawy akustyczne w stawach skroniowo-żuchwowych np. trzaski, trzeszczenia.

Poznaj przyczynę

Schorzenia stawów skroniowo-żuchwowych najczęściej rozwijają się na tle chorób ogólnoustrojowych, nieprawidłowości zgryzowych, a także urazów w obrębie szczęki lub żuchwy. Choroba może równie rozwijać się poprzez zgrzytanie zębami lub zaciskanie szczęk. Takie zachowanie najczęściej wywołuje narastający, długogrający lęk. Bruksizm pojawia się najczęściej podczas snu, po stresującym dniu, gdy świadoma kontrola jest zawieszona. Wiele osób, gorzej radzących sobie ze stresem, znajduje w tym formę odreagowania psychicznego. W takiej sytuacji warto udać się do psychologa. Nasz specjalista Edyta Leszczyńska zaproponuje antydepresanty oraz wyeliminuje przyczynę problemów.

Skorzystaj z nowoczesnej metody

Do tej pory leczenie dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych skupiało się na użyciu szyn relaksacyjnych i na wykonywaniu masaży. Ten rodzaj leczenia zyskał silnego sojusznika – do kuracji wprowadzono suplementację w postaci iniekcji dostawowych z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, którego niedobór jest powodem rozwijania się schorzeń.

Związek utrzymuje na właściwym poziomie prężność i lepkość płynu wypełniającego staw (płynu maziowego). Dodatkowo działanie lubrykujące, przeciwzapalne, przeciwbólowe, pobudza tkankowe procesy regeneracji chrząstki i normalizuje proces wydzielania naturalnego kwasu hialuronowego przez komórki błony maziowej.

Z tej nowatorskiej metody można skorzystać w Klinice Demeter. To krótki i bezbolesny zabieg – pierwszym etapie płuczemy staw solą fizjologiczną, usuwając substancje prozapalne. Następnie podajemy do jamy stawowej niewielką ilość kwasu hialuronowego. Zabieg ten należy powtórzyć pięć razy w odstępach jednotygodniowych.

X

Zapisz się na wizytę