Wybielanie zębów

Drodzy Pacjenci, Klinika DEMETER od 14 kwietnia wznawia przyjmowanie Pacjentów.
Pragniemy Państwa poinformowac, że w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo oraz całego zespołu Kliniki Demeter wznawiamy pracę w pełnym reżimie sanitarnym zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego.
Aktualna sytuacja zmusza nas jednak do pracy w niestandardowych godzinach. W celu umówienia wizyty bardzo prosimy o każdorazowy wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy:
ul. Białostocka 7, tel. 536833777, 22 619 81 94, bialostocka@demeter.com.pl
ul. Potocka 14, tel. 536833331, potocka@demeter.com.pl
 
Kierownik Kliniki Demeter
dr n.med. Ewa Czernicka-Cierpisz.

PROMOCJA ul. Białostocka 7

Wybielanie zębów - Warszawa

Wybielanie zębów to zabieg, który staje się coraz bardziej popularny – głównie za sprawą rosnącego zainteresowania stomatologią estetyczną. Wybielanie zębów pozwala przywrócić naturalny uśmiech i jeżeli pacjent stosuje się do zaleceń dentysty, zachować go na długi okres.

Przebarwienia zębów - przyczyny

wybielanie zębów WarszawaZmiany na zębach – ich przebarwienie – występuje zarówno na powierzchni zęba, na szkliwie, jak i wewnątrz tkanek twardych zęba. Przebarwienia mogą być efektem istniejących chorób – np. schorzenie trzustki, zaburzenia hormonalne czy choroby krwi. Przebarwienia zębów to również skutek przyjmowanych przez pacjenta leków. Najczęściej jednak spotykaną przyczyną zmian koloru zębów są czynniki dietetyczne oraz sposób życia pacjenta. Do produktów, które na co dzień spożywa pacjent, a które przyczyniają się do powstawania przebarwień, zalicza się: kawę, herbatę, soki, czerwone wina oraz niektóre zioła. Na kolor zębów w dużym stopniu wpływa również nałóg, jakim jest palenie tytoniu.

Przebarwienia zębów mogą mieć także przyczyny stomatologiczne – bardzo często problem ten pojawia się po leczeniu endodontycznym, kiedy to zęby stają się ciemniejsze. Dodatkowo ząb po urazie, może przybrać szarą barwę – najczęściej w przypadku zębów siecznych. Zęby zmieniają swoją barwę również naturalnie, z wiekiem.

Wybielanie zębów – przeciwskazania

Zabieg polegający na wybielaniu zębów nie jest przeznaczony dla każdego. Istnieje szereg przeciwskazań, które uniemożliwiają jego przeprowadzenie u pacjenta. Zalicza się do nich:

  • młody wiek pacjenta – zabiegu nie wykonuje się u osób poniżej 16stego roku życia,
  • okres ciąży,
  • nałogowe palenie papierosów,
  • alergia na środki wybielające,
  • silna nadwrażliwość zębów,
  • ubytki próchnicowe.

Zapraszamy także do zapoznania się z pełną ofertą DEMETER. Jeżeli chodzi o zabiegi stomatologii estetycznej, proponujemy między innymi: licówki oraz implanty dentystyczne.

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
DEMETER POTOCKA (ŻOLIBORZ)