Wróć do wszystkich specjalizacji

Ginekologia Poradnia leczenia niepłodności

Niepłodność to choroba społeczna, która w Polsce dotyka nawet co piąte małżeństwo. O niepłodności mówimy, kiedy po roku regularnego współżycia bez stosowania antykoncepcji kobieta nie zachodzi w ciążę.


poradnia-lecz-niepl  

Dla kogo?

Poradnia Leczenia Niepłodności czeka na pary, które mimo starań, nie mogą zajść w ciążę. Najlepszy czas na zajście w ciążę to wiek między 20-25 rokiem życia. Obecnie w Polsce kobieta rodzi pierwsze dziecko średnio w wieku 26 lat, a zdarza się, że dopiero po trzydziestce. Wśród par szukających pomocy problem w 30% leży po stronie męskiej, w 30% po stronie żeńskiej. W pozostałych przypadkach źródła problemu nie da się określić.

Objawy u kobiet:

  • zaburzenia jajeczkowania
  • duże bóle miesiączkowe,
  • nieprawidłowe krwawienie,
  • upławy.
 

Korzyści z leczenia:

Dzisiejsza medycyna sprawia, że 80% niepłodnych par doczeka się ciąży i zdrowych dzieci.

Przebieg leczenia:

  • pierwsza wizyta (konsultacja medyczna, weryfikacja ankiet wypełnionych przez partnerów, analiza i ocena badań laboratoryjnych, badanie ginekologiczne pacjentki, propozycja dalszej diagnostyki lub Indywidualnego Programu Leczenia),
  • wizyty u psychologa-seksuologa (skuteczniejsze leczenie poprzez m.in. obniżenie poziomu stresu, wsparcie w trakcie leczenia i kontrolowanie emocji, poprawa komunikacji w związku),
  • w zależności od diagnozy wybrana zostaje metoda leczenia. Najczęstsze z nich to:
o leczenie stanów zapalnych dróg rodnych kobiety i układu moczowo-płciowego mężczyzny, o leczenie chorób ginekologicznych (np. zespół policystycznych jajników), o hormonalne wspomaganie owulacji, o leczenie niepłodności męskiej.


UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
Profilaktyka_zdrowia
btn_specjalisci