Wróć do wszystkich specjalizacji

Interna Dorośli i dzieci

Interna to potoczna nazwa działu medycyny zajmującego się schorzeniami narządów wewnętrznych. Internista zajmuje się całym procesem leczenia pacjenta, od profilaktyki, przez diagnostykę, leczenie, rehabilitację po kontrolę stanu zdrowia.


interna  

Dla kogo?

Na badanie do internisty mogą zgłosić się dosłownie wszyscy – internista to lekarz o szerokiej wiedzy, która pozwala mu ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta. Internista postrzega każdego pacjenta indywidualnie i kompleksowo ocenia jego stan zdrowia badając wszystkie narządy wewnętrzne. Po ocenie stanu zdrowia pacjenta może go skierować na dalsze badania diagnostyczne np. analityczne, bakteriologiczne, radiologiczne, a w razie konieczności do innego specjalisty.

Objawy

Do lekarza internisty każdy pacjent powinien zgłaszać się przynajmniej raz w roku. Profilaktyczne badanie internistyczne i wykonanie przy tej okazji podstawowych badań diagnostycznych jest gwarancją wczesnego wykrycia chorób co jest równoznaczne z większa skutecznością ich wyleczenia.

Korzyści

  • kontrola stanu zdrowia,
  • wczesna diagnoza,
  • znaczący wzrost skuteczności leczenia,
  • mniejszy odsetek powikłań.
 

Przebieg

Z lekarzem internistą zazwyczaj widujemy się najczęściej. To lekarz pierwszego kontaktu, który zajmuje się leczeniem najpopularniejszych chorób. Podczas wizyty lekarz zbada nasz ogólny stan zdrowia, przeprowadzi wywiad nt. stylu życia, ostatnich dolegliwości i wstępnie oceni, skąd się biorą nasze dolegliwości.


UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
Profilaktyka_zdrowia
btn_specjalisci