Wróć do wszystkich aktualności
16 / 05 / 2016

Sprawdź, czy masz zdrowe płuca [BEZPŁATNE BADANIA]

31 maja Klinika Demeter w Warszawie zaprasza na bezpłatne badanie spirometryczne, które pozwala ocenić pojemność i objętość płuc. Data wydarzenia jest nieprzypadkowa – tego samego dnia na całym świecie obchodzony jest Dzień bez Papierosa.

 

Spirometria to nieinwazyjne, bezbolesne badanie, które pozwala ocenić pojemność i przepływ powietrza przez płuca oraz ich funkcję. Dzięki niemu można wykryć między innymi podstępną i groźną przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP).

 

W przypadku POChP dochodzi do zwężeniu dróg oddechowych. Chory odczuwa duszność, ucisk w klatce piersiowej i często słyszy świszczący oddech. Niestety takie dolegliwości są często lekceważone. Tymczasem późno wykryte i nieleczone POChP prowadzi do ograniczenia tolerancji wysiłku, niewydolności oddechowej i przedwczesnej śmierci.

 

Głównym czynnikiem rozwoju POChP jest palenie tytoniu. Data bezpłatnych badań w Klinice Demeter jest nieprzypadkowa. 31 maja przypada Światowy Dzień bez Tytoniu.

 

Nie zwlekaj, zarejestruj się już teraz. Dzięki wczesnemu wykryciu choroby i właściwemu postępowaniu możliwe jest spowolnienie procesu chorobowego oraz poprawa jakości
i długości życia.

 

Demeter Białostocka: 22 619-81-94 lub bialostocka@demeter.com.pl

Demeter Potocka: 22 833-43-43 lub potocka@demeter.com.pl