Licówki

Drodzy Pacjenci, Klinika DEMETER od 14 kwietnia wznawia przyjmowanie Pacjentów.
Pragniemy Państwa poinformowac, że w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo oraz całego zespołu Kliniki Demeter wznawiamy pracę w pełnym reżimie sanitarnym zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego.
Aktualna sytuacja zmusza nas jednak do pracy w niestandardowych godzinach. W celu umówienia wizyty bardzo prosimy o każdorazowy wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy:
ul. Białostocka 7, tel. 536833777, 22 619 81 94, bialostocka@demeter.com.pl
ul. Potocka 14, tel. 536833331, potocka@demeter.com.pl
 
Kierownik Kliniki Demeter
dr n.med. Ewa Czernicka-Cierpisz.

Licówki - Warszawa

licówki WarszawaLicówki to rozwiązanie dla każdego pacjenta, który chciałby pochwalić się odnowionym – jeszcze piękniejszym uśmiechem. Ostateczny efekt zabiegu uzależniony jest od materiału użytego do ich wykonania.

Licówki są bardzo cienkimi warstwami płytki – najczęściej wykonanymi z porcelany – które mocowane są na licowej stronie zęba (wargowej) przy pomocy specjalistycznego kleju. Licówki pozwalają na wyeliminowanie niedoskonałości zębów, takich jak:

  • zmiana koloru zęba,
  • wyregulowanie kształtu zęba,
  • uzyskanie odpowiedniej grubości zęba,
  • odbudowa brakującego fragmentu zęba.

Dzięki zastosowaniu porcelany w licówkach uzyskuje się naturalnie wyglądający połysk oraz kolor zębów. Dodatkowo porcelana to materiał biologicznie obojętny – oznacza to, że jego zastosowanie nie wywołuje objawów alergicznych u pacjentów.

Licówki – jak wygląda zabieg?

Licówki mogą zostać przymocowane do zębów – stosuje się tutaj dwie metody. Pierwszą z nich jest uprzednie zeszlifowanie zęba. Dentysta dokonuje zeszlifowania licowej warstwy szkliwa na zębie w celu zrobienia w nim miejsca na użycie licówki. Wcześniejsze zeszlifowanie powierzchni zęba jest konieczne, jeżeli zabieg ma na celu dokonanie korekty w zębie. Stosuje się go bardzo często w przypadku zmniejszenia rozmiarów zębów, wyrównania zębów lub podczas zabiegu, który ma optycznie cofnąć wysunięte zęby. Bez zeszlifowania, po nałożeniu licówki, ząb wystawałby poza łuk zębowy.

Drugim sposobem jest przeprowadzenie zabiegu bez konieczności szlifowania. Dentysta przed pobraniem wycisku jedynie poleruje zęby pacjenta. Ta metoda skutecznie sprawdza się w przypadku likwidacji przebarwień na zębach, diastemy czy przy wydłużaniu zębów.

Przeciwskazaniem do zabiegu zakładania licówek są:

  • choroby dziąseł oraz przyzębia,
  • bruksizm,
  • bardzo silne przebarwienia zębów,
  • mała ilość naturalnego szkliwa,
  • zęby, które wcześniej leczone były kanałowo.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą Kliniki DEMETER. Oferujemy między innymi implanty dentystyczne i wybielanie zębów.

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
DEMETER POTOCKA (ŻOLIBORZ)