Ginekologia i położnictwo  | Poznaj specializację

Jesteś w ciąży? Te badania są dla ciebie!

Czym jest badanie przepływu w obrębie przewodu żylnego? Na czym polega USG genetyczne? Dlaczego warto wykonać badanie USG serca u płodu? Lek. med. Zbigniew Cierpisz odpowiedział na te pytania czytelnikom serwisu Badaniaprenatalne.pl.

Demeter-5-2

 

Popularny wśród przyszłych rodziców portal Badaniaprenatalne.pl dostarcza ciekawych informacji na temat badań, dzięki którym przyszli rodzice mogą dowiedzieć się, czy ich dziecko jest zdrowe. Dzięki współpracy z lekarzami serwis prezentuje wartościowe porady oraz artykuły. Jednym z ekspertów portalu jest nasz ginekolog i położnik lek. med. Zbigniew Cierpisz.

 

Badanie USG serca u płodu

W jednym z ostatnich artykułów czytelnicy poznali badanie USG serca u płodu. „Wykrycie wady serca u płodu na wczesnym etapie ciąży daje mu szanse na zdrowie i prawidłowy rozwój już po urodzeniu. Wady serca stanowią największą grupę wad wrodzonych rozpoznawanych u noworodków. Każdego dnia z jakąś wadą serca rodzi się 10 dzieci” – pisze serwis Badanieprenatalne.pl. Dlaczego warto wykonać badanie można przeczytać w artykule pod tym linkiem.

 

USG genetyczne – na czym polega?

Bardzo ciekawym artykułem, przy którym pomagał lek. med. Zbigniew Cierpisz, jest tekst o badaniu USG genetycznym. „USG genetyczne to przesiewowe badanie prenatalne, które przeprowadza się między 11. a 14. tygodniem ciąży. W trakcie takiego badania lekarz może zobaczyć dziecko w trójwymiarze i ocenić czy jego rozwój przebiega prawidłowo, tj. czy nie widać u niego żadnych nieprawidłowości” – czytamy w serwisie Badaniaprenatalne.pl. Jakie choroby wykrywa, można przeczytać tutaj.

 

Czym jest badanie przepływu w obrębie przewodu żylnego?

Lek. med. Zbigniew Cierpisz wyjaśnił również badanie przepływu w obrębie przewodu żylnego. Jak tłumaczy, pozwala ocenić prawdopodobieństwo wystąpienia wad serca i naczyń krwionośnych, które są najczęstszą przyczyną śmiertelności płodów w czasie ciąży oraz noworodków po urodzeniu. „Badania statystyczne pokazują, że w przypadku aż 90% płodów z zespołem Downa oraz innymi zaburzeniami chromosomowymi obserwuje się nieprawidłowy przepływ w przewodzie żylnym” – pisze serwis Badaniaprenatalne.pl. Cały tekst znajduje się tutaj.

 

Planujesz zajście w ciążę? Chciałabyś się odpowiednio przygotować? Nasi specjaliści z przyjemnością Ci pomogą! Skontaktuj się z nami.

MASZ PODOBNY PROBLEM? NAPISZ!

 
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
22 619 81 94